From now on you can download videos from our website
If you would also like to subscribe to the newsletter and receive our latest updates, click on the button below.
Enter the email address you registered with and we will send you a code to reset your password.
Didn't receive a code? Send new Code
The password must be at least 12 characters long, no spaces, include upper/lowercase letters, numbers and symbols.
Click the button to return to the page you were on and log in with your new password.
У середу, 25 вересня 2019 року, десятки офіційних представників Сербії, країн-донорів і НАТО зібрались у сербському місті Крагуєвац на відкритті розширеного головного об’єкта країни з утилізації боєприпасів. Відновлений об’єкт допоможе прискорити ліквідацію майже 1300 тонн старих набоїв, мінометних мін, ракет і снарядів, накопичених у Сербії, що зробить Сербію і увесь регіон безпечнішими.
«Сербія наш сусід і наш важливий партнер», – сказала речниця НАТО Оана Лунгеску. – НАТО прагне допомогти країнам західних Балкан, серед них і Сербії, безпечно зберігати свої запаси озброєнь і утилізувати застарілі і небезпечні надлишкові боєприпаси. Це добре для Сербії і добре для регіону».
У Сербії зберігаються значні запаси старих і нестабільних боєприпасів, які становлять загрозу для населення і довкілля. Роками НАТО допомагає сербським властям ліквідувати старі боєприпаси, які залишились після воєн 90-х років минулого століття. Станом на сьогодні за допомогою НАТО ліквідовано майже 255 тонн небезпечних матеріалів і застарілих боєприпасів. Загалом за проектом має бути ліквідовано до 1300 тонн боєприпасів, на що країнами – членами НАТО буде витрачено 4 150 000 євро.
Проектом, який розпочався у 2016 році, опікується Агентство НАТО з матеріально-технічного забезпечення і закупівель.