NATO MULTIMEDIA ACCOUNT

Access NATO’s broadcast-quality video content free of charge

Register

Create an account

Create an account

Check your inbox and enter verification code

We have sent a verification code to your email address. . Enter the code to verify your account. This code will expire in 30 minutes.
Verification code

Didn't receive a code? Send new Code

You have successfully created your account

From now on you can download videos from our website

Subscribe to our newsletter

If you would also like to subscribe to the newsletter and receive our latest updates, click on the button below.

Reset password

Enter the email address you registered with and we will send you a code to reset your password.

Reset password
Check your inbox and enter verification code
We have sent a verification code to your email address. Enter the code to verify your account. This code will expire in 30 minutes.
Verification code

Didn't receive a code? Send new Code

Create a new password

The password must be at least 12 characters long, no spaces, include upper/lowercase letters, numbers and symbols.

Your password has been updated

Click the button to return to the page you were on and log in with your new password.

Дякую, Метте, посол, – оскільки ми тут дещо формальні в цій будівлі – дорогий Метте. Радий бути тут, і радий бачити так багато з промисловості, і так багато промисловців з американських компаній, також бельгійські компанії, я вважаю, присутні в цій кімнаті. Я бачу багато облич, які я починаю впізнавати зараз, після того, як я певний час виконую цю роль. Тож, я щиро радий бачити  вас тут, і дякую, що приймаєте мене. Я так розумію, що багато хто з вас був у Мюнхені в понеділок, у Гаазі вчора – моєму рідному місті – і завтра, як я розумію – ми щойно про  це говорили за лаштунками цієї кімнати – ви відправляєтесь до Люксембургу. Тому, я сподіваюся,  це фантастична подорож. Я також сподіваюся, що це плідний візит, і я не маю жодних сумнівів, що ця подорож допоможе, по суті, показати  сумісність нашої промислової бази по обидва боки Атлантики. А також запустити, скажімо так, в дію трансатлантичну оборонну корпорацію, і побачити її в дії , а це саме те, що нам потрібно в ці більш небезпечні і конкурентні часи.

Нам необхідно, щоби ваші компанії процвітали і виробляли більше, по суті, більше всього, що потрібно для збереження безпеки наших народів, від літаків-винищувачів до танків, до дронів, антидронових систем, космічних спроможностей і більше того. Фактично, ви це знаєте, і саме над цим ви працюєте. І тут я вітаю рішення адміністрації США, зокрема, секретаря Піта Гегсета, інвестувати в компанії американської промислової бази, щоби посилити їхню здатність виробляти, а також їхню здатність зростати. Я думаю, що це необхідно, тому що прискорення виробництва є необхідністю. Нам також, звичайно, потрібно, щоби ви продовжували працювати над інноваціями і інтегрували креативні технології в ті сили і засоби, що ви виробляєте. Вони мають бути найсучаснішими. Я знаю, що ви це робите.

І звичайно, жодна країна не в змозі зробити це самотужки. Це має бути командна робота, навіть США не в змозі зробити це самостійно, тому ми повинні це зробити колективно, звичайно, США, без сумніву, є найбільшою економікою в НАТО і, звичайно, найбільшою промисловою базою в НАТО. Я думаю, в цьому і є краса НАТО, це 32 країни, які працюють разом, Канада, США і 30 країн тут, в Європі, над нашою спільною обороною і нашою спільною безпекою. Ми можемо об’єднати промисловість, ми можемо бути, скажімо так, вони мають можливості об’єднання, платформу, зближення підприємств, активів, знань і досвіду з наших країн для отримання результатів, щоби ми могли, зрештою, знову цитуючи Піта Гегсета, обігнати за зброєю і перемогти в конкуренції з нашими супротивниками і конкурентами. І, зрештою, саме так ми зберігаємо безпеку одного мільярда наших людей, 350 мільйонів у США, і ще 650 мільйонів з інших 31 країни – ми повинні підтримувати безпеку їх усіх.

 

Для цього нам потрібні гроші. Тому на саміті НАТО в Гаазі ми домовились забезпечити величезне зростання оборонних видатків. Союзники домовились виділяти 5% свого ВВП на оборону. Я думаю, це був визначальний момент нашого трансатлантичного Альянсу, можливо, найбільший момент з часу падіння Берлінського муру у 1989 році, якщо говорити про вплив на майбутнє Альянсу. І ми вже бачимо приголомшливе зростання оборонних видатків по всій Європі і в Канаді. Але, звичайно,  ще багато чого потрібно зробити. Ми це робимо для того, щоби досягти наших спроможностей. Ми робимо це також тому, що це справедливо, коли європейці і Канада платять теж саме, що платять американці. Це давня дискусія, фактично з часів Ейзенхауера, і, зрештою, ми її розв’язали. Гроші необхідні. Але наступний саміт в Анкарі буде не лише про гроші, він має бути також про готові до бою сили і засоби і значне масштабування нашої оборонної промисловості, і саме тому ми в Анкарі візьмемо на себе зобов’язання продовжувати зміцнювати трансатлантичну промислову базу. Я очікую від союзників демонстрації відчутного прогресу у постачанні озброєнь, сталі і технологій, які нам потрібні для колективної оборони, і також я очікую від них великих результатів. Ми маємо 7 липня, ми маємо цей великий індустріальний форум. Нині ми мали просто зустріч з цього приводу. Це справді виглядає гарно. І нам це потрібно, бо Путіну це не сподобається, і це саме те, що мені подобається.

Отже, нам не потрібні загальні наміри, нам потрібні реальні конкретні угоди, нам потрібні контракти. Це обов’язково. Це терміново, тому що небезпеки, що постали перед нами, реальні, і, звичайно, ми всі знаємо це, і це реальність. Ми знаємо, що Росія зараз вкладає 40% свого бюджету в оборону, 40% від кожного євро чи долара, називайте як хочете, вони витрачають як країна, з національного державного бюджету. 40%, чотири нуль відсотків витрачається на оборону і це означає 10% ВВП. Москва кує військове обладнання цілодобово, на всіх потужностях. Вони справді перевели економіку на воєнні рейки. Це дещо нагадує США в часи Другої світової війни за Рузвельта, Росія дещо це нагадує зараз. Тобто, вся промислова база нині працює на війну.

Водночас ми також знаємо, що Китай продовжує модернізацію своїх збройних сил і розширення своїх ядерних спроможностей в дуже непрозорий спосіб. До 2030 року вони матимуть 1000 ядерних боєголовок, і роблять масивні інвестиції у військові технології. Вони роблять масивні інвестиції в інновації. Потім, звичайно, Іран вже давно становить загрозу через свою програму ядерних озброєнь і балістичних ракет, і, звичайно, ми зараз бачимо, як вони намагаються тримати глобальну економіку в заручниках, закривши Ормузьку протоку. Водночас Сполучені Штати намагаються рішуче підірвати ядерний та далекобійний потенціал іранців, і я думаю, що від цього весь світ стане безпечнішим. Крім того, ці країни – Китай, Росія, Іран – до речі, також працюють разом з Північною Кореєю, збільшуючи їхнє оборонне і промислове виробництво з метою заважати нам і завдавати шкоди, і ми не можемо, і ми не дозволимо цьому статись. В Анкарі, наступного місяця, нашою головною аудиторією буде Росія. Ми покажемо Росії і всім іншим спостерігачам, що оборонна промислова база НАТО цілеспрямовано мобілізується, і водночас ми покажемо нашим українським друзям, що наша підтримка міцна, і що ми виробляємо те, що їм необхідно для продовження оборони.

Ми також покажемо своїм людям, що ми готові і спроможні захистити їх будь-де і в будь-який час. І ми покажемо вам, представникам промисловості, що НАТО  серйозно ставиться до виробництва. Коли ви, ви всі виробляєте більше, наші позиції стримування і оборони сильніші, і ми всі в більшій безпеці. Проте для того, щоби бути сильнішими, і бути найсильнішими, ми повинні використовувати цей найбільший актив НАТО, той факт, що ми трансатлантичні, тому що саме про це і є НАТО, і не лише за історичних причин, бо це сила. Тому вам необхідно, моє прохання, виробляти і здійснювати інновації разом в Європі, Канаді і, звичайно, в Сполучених Штатах. Так, ми абсолютно потребуємо сильнішої і більш спроможної європейської оборони з європейською оборонною промисловістю, яка отримує новий поштовх. Європа активізується не лише щодо грошей, вона бере на себе більшу відповідальність за власну безпеку.  Вона очолюватиме всі бойові командування протягом кількох наступних років, буде управляти, цим займатимуться європейські старші генерали і адмірали, і це дуже правильно. І як європеєць, я дуже цим пишаюся. Тому з часом ви побачите НАТО, яка очолюється європейцями більше, ніж зараз, але продовження американської присутності і потужності буде необхідним  –  не лише ядерної, але й там, де це стосується звичайної зброї.

Нам всім потрібні найсучасніші сили і засоби. Нам потрібно використовувати високі технології , які нині лише США здатні масштабно і якісно виробляти. Суть в тому, що наша оборона – в цьому я абсолютно переконаний – найсильніша, коли поєднуємо ідеї, коли ми поєднуємо наші активи, промисловість, яку ми маємо в Альянсі по обидва боки Атлантики. Нам необхідно більш активно використовувати неймовірний набір трансатлантичних талантів, які ми маємо. Крім того, коли наші промисловості, від Аляски до Анкари, об’єднують свої сили і збільшують постачання, це добре не лише для нашої безпеки, це буде добре також і для бізнесу, це буде добре для наших економік. Це створить більше робочих місць по обидва боки Атлантики. Саме це ми називаємо дивідендом миру, і ми всі готові ним скористатися. Тому, по суті, питання стоїть так: «А чого ми чекаємо?» А я можу сказати вам як політик, політики люблять нові робочі місця, це допомагає їм з виборцями.

Ось така історія. Багато з вас в цій кімнаті є компаніями, які вже мають трансатлантичний зв'язок і шляхи трансатлантичного співробітництва, і ви знаєте, які переваги це дає. Наведу лише кілька прикладів: у вересні цього року  RTX і MBDA відкриють перше в Європі підприємство з виробництва ракет «Патріот»; а європейська оборонна компанія MSM Group будує найсучаснішу виробничу лінію для артилерійських боєприпасів у Сполучених Штатах, в Айові. Починаючи із 2029 року, це підприємство вироблятиме майже півмільйона снарядів на рік, і це, Метте, ще одна причина, чому ти так пишаєшся своїм рідним штатом, який, як я знаю, Айова. Це все прогрес по обидва боки Атлантики, і нам потрібно його більше, і я розраховую на те, що ви це зробите. Це гарна ділова угода. Нам з цим Президентом подобається слово «угода». Це угода. Це гарна ділова угода  для усіх нас, і вона дає нам безпеку, і вона дає українцями силу. Таке моє послання.