From now on you can download videos from our website
If you would also like to subscribe to the newsletter and receive our latest updates, click on the button below.
Enter the email address you registered with and we will send you a code to reset your password.
Didn't receive a code? Send new Code
The password must be at least 12 characters long, no spaces, include upper/lowercase letters, numbers and symbols.
Click the button to return to the page you were on and log in with your new password.
ВПС США відправили шість стратегічних бомбардувальників Б-52 до Великої Британії для виконання серії тренувань над Європою. Літаки і понад 450 авіаторів прибули на авіабазу Королівських ВПС Фейрфорд в четвер,14 березня 2019 року, з бази ВПС Барксдейл в Луїзіані.
Речниця НАТО Оана Лунгеску вітала прибуття літаків, сказавши: «Це звичайна діяльність, але вона демонструє, що американська ядерна парасолька захищає Європу і демонструє унікальні можливості, які США можуть принести до Європи у разі кризи. Прибуття Б-52 є ще одним сигналом про те, що США рішуче підтримують НАТО».
Сполучені Штати розгортають стратегічні бомбардувальники в Європі принаймні раз на рік починаючи із 2014 року. З того часу усі три варіанти американських бомбардувальників – Б-1, Б-2 і Б-52 – побували на авіабазі Фейрфорд для участі в спільних навчаннях з європейськими союзниками по НАТО, в тому числі у навчаннях «Балтопс» і «Сейбр страйк».
Авіабаза Фейрфорд протягом десятиріч слугує тимчасовою базою для операцій американських бомбардувальників у Європі. Нинішнє розгортання бомбардувальників Б-52 є найбільшим з часів операції «Іракі фрідом» у 2003 році. Буде перевірятися здатність бомбардувальників виконувати місії з бази Фейрфорд, а екіпажі ознайомляться з веденням операцій над Європою, в тому числі над Норвезьким морем, Балтійським морем і Середземним морем.
Командування стратегічних сил США відповідає за американські сили стратегічного і ядерного стримування, зокрема за застосування Б-52. Підпорядковані Командуванню сили перебувають на чергуванні цілодобово щодня задля стримування стратегічних ударів по США і їх союзників по НАТО.
Б-52 використовуються ВПС США із 50-х років XX сторіччя і здатні нести як звичайні, так і ядерні озброєння.