Асоціація Атлантичного договору обговорює у Києві нову Стратегічну концепцію
Із 7 по 10 жовтня делегати 55-ї Генеральної асамблеї Асоціації Атлантичного договору (АТА) в Києві, Україна, обговорювали питання розширення і партнерств, Афганістану і нової Стратегічної концепції НАТО.
„Ми маємо відповісти на запитання – як виглядатиме НАТО у найближчому майбутньому, у 2020 році?”, – сказав Жан-Франсуа Бюро, помічник Генерального секретаря НАТО з громадської дипломатії в своєму вступному слові.
„Ми знаємо, що виклики і загрози, які нам доведеться долати, будуть дуже складними”, – сказав пан Бюро, вказавши на Афганістан, енергетичну безпеку і кіберзахист. – НАТО – це...унікальна організація, яка може займатись усіма цими питаннями водночас... це має ґрунтуватися на співпраці, це має ґрунтуватися на партнерстві, це має ґрунтуватися на спільних досягненнях. Це мета Стратегічної концепції”, – додав він.
Підкреслюючи, що нова Стратегічна концепція має бути зрозумілою і доступною для усіх, пан Бюро подякував делегатам АТА за їх участь у дискусіях і залучення громадянського суспільства.
АТА – це один із найбільших громадських форумів, що займається питаннями безпеки. Створена в 1954 році, вона об’єднує національні добровільні і неурядові організації з країн – членів НАТО на підтримку діяльності Альянсу і задля досягнення цілей Північноатлантичного договору.
З початку 1990-х років ATA приймає асоційованих членів з країн-партнерів НАТО. Україна є асоційованим членом АТА з 1995 року.